پاورپوینت ضمانتنامه های بانكی ( ریالی )
X
تبلیغات
امروز: شنبه 17 خرداد 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
 • فایل بوکر
 • خرید شارژ
 • بلوک کد اختصاصی

  پاورپوینت ضمانتنامه های بانكی ( ریالی )

  پاورپوینت ضمانتنامه های بانكی ( ریالی ) دسته: اقتصاد
  بازدید: 29 بار
  فرمت فایل: pptx
  حجم فایل: 1692 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 111

  در این پاورپوینت با انواع ضمانتنامه های بانکی و مزایای صدور ضمانتنامه و عوامل موثر در موفقیت موسسه اعتباری و همچنین تعاریف قانونی ، اركان ضمانتنامه و نكات مهمی كه باید در زمان صدور ضمانتنامه مد نظر قرار گیرد آشنا میشوید

  قیمت فایل فقط 55,500 تومان

  خرید

  تعاریف

  1- عقد ضمان : عقدی است كه بموجب آن ، شخصی مالی که بر ذمه دیگری است را برعهده بگیرد . متعهد را ضامن ، طرف دیگر را مضمون له و شخص ثالث را مضمون عنه میگویند .

  2- ضمانتنامه : سندی است که بموجب آن، ضامن، کفالت و ضمانت انجام تعهدات اشخاص حقیقی و یا حقوقی را که در رابطه با موضوع ضمانت تحقق مییابد ، به عهده میگیرد .

  3- موسسه اعتباری :  بانك ، موسسه اعتباری غیر بانكی یا شعبه موسسه اعتباری خارجی كه به موجب قانون و یا مجوز بانك مركزی تاسیس شده و تحت نظارت آن بانك قرار دارد .

  4- ضمانتنامه بانكی : سندی است كه به موجب آن موسسه اعتباری به طور غیر قابل برگشت متعهد میشود به محض اعلام و مطالبه هر میزان از وجه مندرج در آن توسط ذینفع ، با رعایت مفاد دستورالعمل ناظر بر ضمانتنامه های بانكی ، وجه مطالبه شده را به ذینفع پرداخت نماید .

  5- ضمانت خواه : شخصی كه تعهداتی را به موجب روابط پایه در قبال ذینفع بر عهده دارد و برای تضمین ایفای آن تعهدات ، از موسسه اعتباری تقاضای صدور ضمانتنامه می نماید .

  6- ذینفع : شخصی كه ضمانتنامه به نفع وی صادر می شود .

  7- رویداد : واقعه ای است كه طبق شرایط مندرج در ضمانتنامه ، با وقوع آن ، اعتبار ضمانتنامه خاتمه می یابد .

  8- خاتمه اعتبار :  تاریخ یا رویدادی كه طبق شرایط ضمانتنامه با واقع شدن هر یك از آنها ( هر كدام كه زودتر واقع شوند ) ، ضمانتنامه از درجه اعتبار ساقط می شود .

  9- مدت اعتبار : فاصله زمانی تاریخ صدور تا خاتمه اعتبار ضمانتنامه .

  10- وجه ضمانتنامه : مبلغی كه در متن ضمانتنامه درج و قابل پرداخت به ذینفع است .

  11- رابطه پایه : قراداد ، شرایط مناقصه و مزایده یا هر رابطه حقوقی دیگری بین ضمانتخواه

  و ذینفع . 

  12- سامانه سپام ( سامانه پیام رسانی الكترونیكی مالی ) : سامانه ای كه در بانك مركزی راه اندازی شده و امكان تبادل تمامی پیام های مالی بین بانكی را به طور متمركز و به صورت استاندارد ، فراهم

  می سازد .

  •منشاء كلیه مطالب اسلاید ها ، قوانین و مقررات صادره از سوی مراجع ذیصلاح بوده و جنبه آموزشی دارد و جهت عملیات اجرائی ، می بایست به دستورالعمل اجرائی بانك متبوعه استناد و توجه شود.

  قیمت فایل فقط 55,500 تومان

  خرید

  برچسب ها : ضمانتنامه های بانكی ( ریالی ) , LETTER OF GUARANTEE , ضمانتنامه های بانکی , ضمانتنامه های ارزی , ضمانتنامه های ارزی چیست , ضمانتنامه های بانکی چیست , ضمانتنامه های بانکی بین المللی , ضمانتنامه های بانکی حسن انجام کار , ضمانتنامه های پیمانکاری , ضمانتنامه های مشروط , ضمانتنامه های دولتی , ضمانتنامه های گمرکی

  نظرات کاربران در مورد این کالا
  تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
  ارسال نظر
  لوگو نماد اعتماد الکترونیک
  لوگو نماد اعتماد الکترونیک
  logo-samandehi
  'گارانتی خرید
  logo-guarantee